25 Σεπ 2021

Συλλυπητήρια ανακοίνωση του 8ου Δημοτικού Σχολείου Τρίπολης

Με μεγάλη θλίψη πληροφορηθήκαμε την απώλεια του Γιάννη Βασιλόπουλου, εξέχοντος συναδέλφου και φίλου, επί σειρά ετών Διευθυντή του 8ου Δημοτικού Σχολείου Τρίπολης.

Δυσαναπλήρωτο το κενό που αφήνει στη Δημόσια Εκπαίδευση της Αρκαδίας, την οποία υπηρέτησε πολύπλευρα για χρόνια, διακρινόμενος για την παιδαγωγική του ευαισθησία και το ήθος του και αγωνιζόμενος με πάθος, όραμα και σχέδιο.

Ο Διευθυντής και ο Σύλλογος Διδασκόντων του 8ου Δημοτικού Σχολείου Τρίπολης εκφράζουμε θερμά συλλυπητήρια στην οικογένεια και τους οικείους του.

Ο Θεός να τον αναπαύει εν ειρήνη και να είναι ελαφρύ το χώμα που θα τον σκεπάσει.

Καλό Ταξίδι, Γιάννη!

Θα είσαι πάντα στην καρδιά και στη σκέψη μας!

Στη μνήμη του εκλιπόντος θα διατεθεί χρηματικό ποσό στον ΣΥΛΛΟΓΟ ΕΘΕΛΟΝΤΩΝ ΑΙΜΟΔΟΤΩΝ Ν. ΑΡΚΑΔΙΑΣ  ΄΄Άξιον Εστί΄΄ ΓΙΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΕ ΝΕΟΠΛΑΣΜΑΤΙΚΕΣ ΠΑΘΗΣΕΙΣ