8 Ιαν 2021

Επανέναρξη λειτουργίας Σχολικών Μονάδων. Διαφοροποιημένη προσέλευση και αποχώρηση των μαθητών/τριών.

Αγαπητοί γονείς,

Σάς ευχόμαστε μια χαρούμενη και δημιουργική νέα χρονιά με υγεία για όλους.

Σάς γνωρίζουμε ότι:

• Σήμερα Παρασκευή 08.01.2021 δε θα πραγματοποιηθεί το πρόγραμμα τηλεκπαίδευσης.
  • Τη Δευτέρα 11.01.2021, ημερομηνίας επανέναρξης της δια ζώσης διδασκαλίας στο Σχολείο,  έχουμε μεριμνήσει για  διαφοροποιημένη προσέλευση και αποχώρηση των μαθητών/τριών ως εξής:
  • οι μαθητές των Α΄, Β΄ και Γ΄ τάξεων προσέρχονται κανονικά στις 08:15 και αποχωρούν κανονικά στις 13:15.
  • οι μαθητές των Δ΄, Ε΄ και ΣΤ΄ τάξεων προσέρχονται και αποχωρούν κατά 5΄ αργότερα δηλαδή στις 08:20 και 13:20 αντίστοιχα.
  • αδέρφια που ανήκουν σε διαφορετική ζώνη προσέλευσης και αποχώρησης, προσέρχονται και αποχωρούν κατά τη δεύτερη ζώνη δηλαδή 08:20 και 13:20.
  • η προσέλευση και η αποχώρηση των μαθητών γίνεται και από τις δύο εισόδους του διδακτηρίου με συστάσεις από τους εφημερεύοντες για την αποφυγή συγχρωτισμού μαθητών και συνοδών.
  • κατά τα διαλείμματα οι μαθητές προαυλίζονται σε διαφορετικούς χώρους που διαχωρίζονται με κώνους με ευθύνη των εφημερευόντων.
  • το Ολοήμερο Πρόγραμμα θα λειτουργήσει κανονικά.

Παρακαλούμε όλους τους εμπλεκόμενους με την εκπαιδευτική διαδικασία (μαθητές, εκπαιδευτικούς, γονείς και κηδεμόνες) να συμμορφωθούν με τις υποδείξεις του ΕΟΔΥ για τη λοίμωξη COVID-19 και τα μέτρα πρόληψης της διασποράς του ιού και να εφαρμοστούν σε επίπεδο οικογένειας – σπιτιού τα αναλογούντα μέτρα.

Σας ευχαριστούμε εκ των προτέρων για τη συνεργασία σας.

Με εκτίμηση,

Λαλιώτης Γ