Αρχική » Ε ν α ρ ξ η Σ χ ο λ ι κ ο ύ Έ τ ο υ ς – Α γ ι α σ μ ό ς

Ε ν α ρ ξ η Σ χ ο λ ι κ ο ύ Έ τ ο υ ς – Α γ ι α σ μ ό ς

Αγαπητοί Γονείς & Κηδεμόνες,

Ο Αγιασμός για τη νέα σχολική χρονιά 2022-2023, θα πραγματοποιηθεί  την Δευτέρα 12 Σεπτεμβρίου 2022 και ώρα 9:00 π.μ. , στο προαύλιο του σχολείου μας!

Τα παιδιά θα προσέλθουν με τις σχολικές τους τσάντες, προκειμένου να παραλάβουν τα σχολικά βιβλία της χρονιάς, αλλά και να ενημερωθούν για το προσωρινό ωρολόγιο πρόγραμμα μαθημάτων. Θα αποχωρήσουν στη συνέχεια. Το πρόγραμμα μεταφοράς μαθητών δεν θα ισχύσει την Δευτέρα.

Οι Γονείς & Κηδεμόνες μπορούν να παρακολουθήσουν τον Αγιασμό. Ιδιαιτέρως οι Γονείς & Κηδεμόνες της Ά τάξης, θα παραμείνουν μετά το πέρας του Αγιασμού για να ενημερωθούν από τη δασκάλα της Ά τάξης.

Η χρήση της μάσκας είναι προαιρετική!

Ο Διευθυντής και ο Σύλλογος Διδασκόντων του 8ου Δημοτικού Σχολείου Πύργου, εύχονται σε όλους τους μαθητές και τις μαθήτριες καθώς και σε όλους τους Γονείς & Κηδεμόνες , Καλή και Δημιουργική σχολική χρονιά, με υγεία και χαρά!

Ο  Δ/ντής του Σχολείου

Γεώργιος Ντούμας