Εγγραφή μαθητών στο Πανελλήνιο Σχολικό Δίκτυο

Κάτω από: Ανακοινώσεις Δ/νσης,Εκπαίδευση,Σχολείο | 8ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ
Παρασκευή, 25 Σεπτεμβρίου 2020 10:10 πμ |
Αγαπητοί γονείς Καλημέρα σας,
Μια δύσκολη χρονιά ξεκίνησε με τα μικρά παιδάκια της πρώτης τάξης, να ζουν πρωτόγνωρες συνθήκες στο όμορφο και δημιουργικό περιβάλλον του σχολείου μας. Η διεύθυνση του σχολείου, οι δάσκαλοι και όλοι οι εκπαιδευτικοί των ειδικοτήτων, θα είναι πάντα δίπλα στα μικρά μας παιδιά. Εξαιτίας των πρωτόγνωρων συνθηκών θα πρέπει να μπούμε στη διαδικασία της προετοιμασίας για την Ασύγχρονη και Σύγχρονη εκπαίδευση. Το πρώτο βήμα των γονέων, είναι η εγγραφή των μαθητών στο Πανελλήνιο Σχολικό Δίκτυο (https://www.sch.gr/).
ΠΡΟΣΟΧΗ: Η εγγραφή στο Σχολικό Δίκτυο αφορά τους μαθητές της Α’ τάξης και όσους μαθητές δεν είχανε γραφτεί πέρυσι.
Πατώντας πάνω στον πρώτο σύνδεσμο που παραθέτουμε μπορείτε να ξεκινήσετε την εγγραφή των μαθητών, ενώ ο δεύτερος έχει ένας οδηγό που θα σας βοηθήσει να κάνετε την εγγραφή: