Εγγραφή μαθητών στα Μουσικά και Καλλιτεχνικά Γυμνάσια (Αφορά την ΣΤ’ τάξη)

Αγαπητοί γονείς καλημέρα,

Σας γνωρίζουμε ότι ξεκίνησαν οι διαδικασίες για την εισαγωγή των μαθητών στα Μουσικά και Καλλιτεχνικά Γυμνάσια της χώρας. Αν υπάρχουν ενδιαφερόμενοι μαθητές θα πρέπει να επικοινωνήσουν με το σχολείο που ενδιαφέρονται και να κάνουν την αίτηση ηλεκτρονικά από 4-29 Μαΐου 2020. Πατώντας πάνω στους παρακάτω συνδέσμους μπορείτε να κατεβάσετε τις εγκυκλίους και τις αιτήσεις.

Εγκύκλιος για την Εισαγωγή των μαθητών στα Μουσικά Γυμνάσια

Αίτηση και Συνημμένα έγγραφα

Μουσικού Γυμνάσιο Πτολεμαΐδας, Τηλέφωνο: 2463081775                                                            Email: mousptol@sch.gr

Εγκύκλιος για την Εισαγωγή των μαθητών στα Καλλιτεχνικά Γυμνάσια

Αίτηση και Συνημμένα έγγραφα

Καλλιτεχνικό Γυμνάσιο Κοζάνης, Τηλέφωνο: 2461099875, email: mail@gym-kall-kozan.koz.sch.gr

Όσοι γονείς κάνουν αίτηση στα παραπάνω Γυμνάσια για να φοιτήσουν τα παιδιά τους σε αυτά, θα πρέπει να μας ενημερώσουν με ένα  email (8dimptol@sch.gr) για να το γνωρίζουμε κι εμείς.

Με εκτίμηση – Ο Δ/ντης του σχολείου