Δωρεά συλλόγου γονέων και κηδεμόνων

Ευχαριστούμε θερμά το σύλλογο γονέων και κηδεμόνων του σχολείου μας για τη δωρεά 43 λογοτεχνικών βιβλίων, συμβάλλοντας έτσι στον εμπλουτισμό της σχολικής μας βιβλιοθήκης.

Επίσης ο σύλλογος γονέων και κηδεμόνων πρόσφερε σε όλους τους μαθητές του σχολείου το εκπαιδευτικό παιχνίδι 1821 ως δώρο για τη νέα χρονιά, στα πλαίσια της επετείου των 200 χρόνων από την Επανάσταση του 1821.

Η συνεργασία σχολείου και οικογένειας αποτελεί αναπόσπαστο μέρος της εύρυθμης λειτουργίας του σχολείου με τελικούς αποδέκτες τους μαθητές και τις μαθήτριες. Συνεργασία η οποία δεν εξαντλείται στην υλικοτεχνική υποστήριξη, αλλά στοχεύει κυρίως στην ενίσχυση του σημαντικού έργου που επιτελούν και οι δυο θεσμοί στην αγωγή του παιδιού.

Από τη Δ/νση του σχολείου