ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΙΣ

Σας ενημερώνουμε πως:
1)Την Τετάρτη 11/12/2019 (08:00 – 14:00) οι εκπαιδευτικοί του σχολείου θα πάρουν μέρος στην ημερίδα που διοργανώνει η Συντονίστρια του 3ου ΠΕΚΕΣ Γ΄ Αθήνας κ. Φανή Τσιαμπάση με θέμα: «Χτίζοντας αρμονικές σχέσεις Σχολείου-Οικογένειας» και θα διεξαχθεί στο 41ο Δημοτικό Σχολείο Περιστερίου.
Επισημαίνεται ότι η ημερίδα διοργανώνεται στο πλαίσιο των αρμοδιοτήτων των Συντονιστών Εκπαιδευτικού Έργου με βάση το ΠΔ 79/2017 και η παρουσία των εκπαιδευτικών είναι υποχρεωτική.
Για το λόγο αυτό την ημέρα της επιμόρφωσης (11/12/2019) οι μαθητές δεν θα προσέλθουν στο σχολείο για μάθημα.

2)Την Πέμπτη 19 Δεκεμβρίου 2019, στη λήξη του διδακτικού ωραρίου (13:15 – 14:00), θα γίνει ενημέρωση γονέων από τους εκπαιδευτικούς του σχολείου για την πρόοδο των μαθητών όλων των τάξεων για το Α΄ τρίμηνο και θα δοθούν οι βαθμοί για τους μαθητές των Γ΄, Δ΄, Ε΄ και ΣΤ΄ τάξεων.
Επισημαίνουμε ότι η παραμονή των μαθητών στο χώρο του σχολείου μετά τις 13:15 (ώρα ολοκλήρωσης του πρωινού προγράμματος και της ευθύνης των εφημερευόντων εκπαιδευτικών) μπορεί να γίνεται με αποκλειστική ευθύνη των γονέων όσο αφορά την εποπτεία τους.
Το Ολοήμερο την ημέρα εκείνη θα λειτουργήσει κανονικά.