e twinning
Το κλείσιμο του προγράμματος περιλαμβάνει την απονομή βεβαιώσεων στους συμμετέχοντες μαθητές και την παραλαβή ενός cd με όλες τις δημιουργίες τους από το πρόγραμμα.
Παίξτε με τα παζλ που δημιουργήσαμε με τους μαθητές της Β τάξης, με τα παιχνίδια που δημιούργησαν οι μαθητές της Ιταλίας και απολαύστε το συνεργατικό παραμύθι που δημιουργήθηκε από όλους τους συμμετέχοντες μαθητές και των δύο χωρών μέσω της εφαρμογής canvas – ως τελικό προϊόν του προγράμματος- πατώντας στους συνδέσμους.
Τέλος ,απολαύστε τα ψηφιακά παραμύθια που δημιούργησαν οι μικροί μαθητές μας μαζί με τις δασκάλες τους κυρία Ελένη και κυρία Ρίκα καθώς και το ψηφιακό παραμύθι Pinocchio που δημιούργησαν οι μαθητές της Ιταλίας με τη δασκάλα τους κυρία Sabrina βλέποντας τα βίντεο.
ΤΟ ΣΥΝΕΡΓΑΤΙΚΟ ΠΑΡΑΜΥΘΙ « Themagic garden»
https://www.canva.com/design/DAFkrwy26tI/watch
ΠΑΖΛ –Η ΑΛΕΠΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΚΟΡΑΚΙ
https://www.jigsawplanet.com/?rc=play&pid=3181fc0d48f8
ΠΑΖΛ – Ο ΛΑΓΟΣ ΚΑΙ Η ΧΕΛΩΝΑ
https://www.jigsawplanet.com/?rc=play&pid=379c37ccf7d6
ΠΑΖΛ –ΤΟ ΠΟΝΤΙΚΙ ΚΑΙ ΤΟ ΛΙΟΝΤΑΡΙ
https://www.jigsawplanet.com/?rc=play&pid=02cda3fbd84d
ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΜΕΜΟ ΜΕ ΗΡΩΕΣ ΤΟΥ ΠΙΝΟΚΙΟ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΙΤΑΛΟΥΣ ΜΑΘΗΤΕΣ
https://wordwall.net/it/resource/56917144/italiano/pinocchios-memory?ref=embed-image
ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΙΤΑΛΟΥΣΜΑΘΗΤΕΣ –MATCH THE CHARACTERS OF PINOCCHIO
https://wordwall.net/it/resource/56917296/italiano/match-the-name-to-the-characters?ref=embed-image