Στο πρόγραμμα αυτό οι μαθητές της Ε’ τάξης, κατά την διάρκεια της σχολικής χρονιάς συνεργάστηκαν με σχολεία της χώρας μας. Σκοπός του προγράμματος ήταν να γνωρίσουν τα ιδιαίτερα χαρακτηριστικά της πατρίδας μας. Το πρόγραμμα αυτό άρχισε τον μήνα Οκτώβριο του 2022 και ολοκληρώθηκε τον Μάιο του 2023. Έγιναν συγκεκριμένες ενέργειες – δράσεις για κάθε μήνα και στο τέλος του προγράμματος είχαν τη χαρά να συναντηθούν διαδικτυακά με μαθητές από άλλα σχολεία.
Μπορείτε να δείτε τις εργασίες τους!