Ημερίδα 17 ΠΣ του Quality Net Foundation, της Unicef Hellas και του Κέντρου Πληροφόρησης του ΟΗΕ (UNRIC)

0

Συγγραφέας: 8ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΝΕΑΣ ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑΣ | Κατηγορία Δράσεις 2021-2022 | , στις 06-03-2022

Η εκπαιδευτικός Πληροφορικής του σχολείου μας, κα Σκιαδά Σταυρούλα, συμμετείχε ως βασική ομιλήτρια σε διαδικτυακή εκδήλωση που πραγματοποιήθηκε την Τετάρτη 20 Οκτωβρίου 2021 ως Quality Net Foundation πρεσβευτής των 17 Παγκόσμιων Στόχων και TeachSDGs ambassador. Την εκδήλωση διοργάνωσε το Quality Net Foundation, η Unicef Hellas και το Κέντρο Πληροφόρησης ΟΗΕ (UNRIC) με εκπρόσωπο τον κ. Δημήτρη  Φατούρο, υπεύθυνο επικοινωνίας του ΟΗΕ για την Ελλάδα και την Κύπρο, ενώ την παρακολούθησαν 430 εκπαιδευτικοί από όλη την Ελλάδα. Η εκπαιδευτικός κα Σκιαδά παρουσίασε τις καινοτόμες δράσεις του σχολείου μας τα τελευταία 3 χρόνια, που το σχολείο μας αποτελεί μέλος του SDGs School club, ενώ οι μαθητές της ΣΤ’ τάξης είναι πρεσβευτές των Στόχων Βιώσιμης Ανάπτυξης. Ευχόμαστε στην εκπαιδευτικό και στην ομάδα της να συνεχίσουν τα έργα τους να αποτελούν παράδειγμα για τα άλλα σχολεία!

17 sdg 3α  17 sdg 2