Πορεία με στόχο! – από το Δ’1

Για 15η χρονιά η ActionAid συντονίζει τη μεγαλύτερη μαθητική εκστρατεία που φέρνει κοντά χιλιάδες μαθητές και σχολεία από κάθε γωνιά της Ελλάδας.
Η περσινή εκστρατεία ήταν αφιερωμένη στο σύνολο των 17 Στόχων Βιώσιμης Ανάπτυξης.
Η φετινή Μαθητική Εβδομάδα Δράσης πραγματοποιήθηκε στις 8-12 Απριλίου και ήταν  αφιερωμένη στον Στόχο 11: Βιώσιμες πόλεις και Βιώσιμες Κοινότητες. Εμείς, και φέτος, συμμετείχαμε σε αυτήν και διανύσαμε μια πορεία 11 βημάτων προς το στόχο 11. Με υλικά μας τα πιο στέρεα, αυτά των ονείρων, οικοδομήσαμε τη Γη της Βιωσιμότητας.

Ακολουθήστε μας αν πιστεύετε κι εσείς πως από μικρές δράσεις μπορούν να γίνουν μεγάλες αλλαγές!

Τώρα πατήστε την εικόνα για να μελετήσετε και τους 17 στόχους Βιώσιμης Ανάπτυξης με δασκάλους εμάς!

Ας πορευόμαστε μαζί, με κίνητρο μια καλύτερη, βιώσιμη κοινότητα, όπου το να μοιράζεσαι είναι προϋπόθεση μιας αρμονικής συνύπαρξης.

Σας χαιρετούμε και σας ευχόμαστε Καλές Γιορτές!

Τα μαθητούδια του Δ’1 και κα Άντζελα

Μόνιμος σύνδεσμος σε αυτό το άρθρο: https://blogs.sch.gr/8dimkoryd/archives/2862