“ΤΑ ΚΑΡΑΒΙΑ ΤΩΝ ΟΝΕΙΡΩΝ ΜΑΣ” – ΑΠΟ ΤΟ Α΄1

“Ξαναχτυπούν” και μας αιφνιδιάζουν τα γλυκά μαθητούδια του Α’1, δημοσιεύοντας την επόμενη δραστηριότητά τους.

Και με το καλοκαίρι να μας καλεί στην αγκαλιά του, μας στέλνουν τα όνειρά τους γεμάτα καράβια. Υπερωκεάνια, ιστιοφόρα, βαρκούλες, μέχρι και την Αργώ έχουν φέρει με λέξεις και ζωγραφιές. Και το απλό χαρτί ζωντάνεψε και ταξιδεύει τους αναγνώστες σε μακρινά ταξίδια που μόνο το παιδικό μυαλό μπορεί να σχεδιάσει.

Καλό σας ταξίδι!!

(Πατώντας την εικόνα, ξεκινάτε. Προσοχή: Προσδεθείτε!)

karavia

Μόνιμος σύνδεσμος σε αυτό το άρθρο: https://blogs.sch.gr/8dimkoryd/archives/2014

8 σχόλια

Μετάβαση στη φόρμα σχολίων

• Σταυρουλα Θεοφίλου Χατζή στο 14/06/2017 στις 4:11 ΜΜ
    • Απάντηση

Συγχαρητηρια σε ολα τα παιδια !!! Ενα μεγαλο μπραβο στην κυρια Σοφια κι ενα μεγαλο ευχαριστω για την ομορφη χρονια που προσφερατε στα παιδια μας !!!
    Καλο καλοκαιρι!!!

Χατζη-Θεοφιλου Σταυρουλα

• ΘΕΟΔΩΡΑ ΜΑΡΙΟΛΗ στο 13/06/2017 στις 7:09 ΜΜ
    • Απάντηση

ΚΥΡΙΑ ΣΟΦΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΟ ΤΟ ΤΑΙΝΙΑΚΙ ΠΟΥ ΦΤΙΑΞΑΤΕ ΜΕ ΤΙΣ ΕΡΓΑΣΙΕΣ ΠΟΥ ΚΑΝΑΜΕ ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΡΑΒΙΑ. ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΤΕ ΞΑΝΑ ΚΑΙ ΑΛΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΜΕ ΤΑ ΜΙΚΡΑ ΣΑΣ ΓΛΥΚΑ ΠΡΩΤΑΚΙΑ.
    ΚΑΛΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ
    ΜΕ ΑΓΑΠΗ
    Η ΚΑΛΗ ΣΑΣ ΜΑΘΗΤΡΙΑ
    ΘΕΟΔΩΡΑ – ΜΙΧΑΗΛΙΑ ΜΑΡΙΟΛΗ

• ΚΟΚΚΙΝΟΒΑΣΙΛΗΣ ΝΙΚΟΣ στο 08/06/2017 στις 4:13 ΜΜ
    • Απάντηση

Καταπληκτική δουλειά! Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά! Μακάρι όλα τους τα όνειρα που γράφουν και ζωγραφίζουν τώρα να γίνουν πραγματικότητα στο μέλλον! Μπράβο και στη δασκάλα μας κυρία Σοφία! Καλό καλοκαίρι σε όλους!!!!!!

1. Δε θα μπορούσε να λήξει πιο όμορφα το ταξίδι των μικρών μαθητών της πρώτης ή μήπως … να ξεκινήσει;
    Μπράβο σας παιδιά και κ. Σοφία!

2. Κυρια Σοφία πολυ ωραιο το Βίντεο! Εμείς είμαστε τα καραβάκια κι εσείς ο φάρος που μας οδηγεί! Σας αγαπώ πολύ!!!!!!!! ΕΒΙΤΑ ΤΣΙΠΡΑ

3. Eίναι συγκινητικό αν γυρίσεις πίσω τις εποχές και πας κάπου εκεί στο Φθινόπωρο. Τότε που αυτά τα πλασματάκια έφτασαν στην πόρτα του 8ου, άλλα φοβισμένα, άλλα πιο γενναία, αλλά σίγουρα όλα με παρθενική ματιά…Και τώρα η ματιά αυτή φεύγει μακριά…και ονειρεύεται…
    Μπράβο στους όμορφους ταξιδευτές, αλλά ένα μεγαλύτερο μπράβο στη δασκάλα τους τη Σοφία, που την άγκυρα τους τράβηξε και τους προέτρεψε να ταξιδέψουν….

4. Υπέροχη δουλειά! Συγχαρητήρια στα παιδιά και στη δασκάλα!!
    ΚΑΛΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ !!!

5. ΤΕΛΕΙΟ ΣΟΦΙΑ!!!!ΧΑΡΟΥΜΕΝΟ,ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΝΟ..ΜΠΡΑΒΟ ΣΑΣ!!!!