Α Ν Α Κ Ο Ι Ν Ω Σ Η
Γνωρίζουμε στους αξιότιμους γονείς και κηδεμόνες των μαθητών τoυ σχολείου μας, ότι οι εγγραφές για την Α΄ τάξη του Δημοτικού στο Σχολείο μας θα διαρκέσουν από Δευτέρα 1 Μαρτίου μέχρι Παρασκευή 19 Μαρτίου 2021. Υπενθυμίζουμε ότι είναι υποχρεωμένοι από το Νόμο για την εγγραφή των παιδιών τους στην παραπάνω προθεσμία.
Υπόχρεοι φοίτησης στην Α΄ τάξη του Δημοτικού Σχολείου είναι οι γεννηθέντες το έτος 2015. (Από 1/1/2015 μέχρι 31/12/2015)
Απαραίτητα δικαιολογητικά για την εγγραφή είναι:
1. Αίτηση (δίνεται έντυπο από το γραφείο του σχολείου)
2. Βεβαίωση Φοίτησης Νηπιαγωγείου (Δίνεται από το Νηπιαγωγείο)
3. Επίδειξη του Βιβλιαρίου Υγείας του μαθητή ή προσκόμιση άλλου στοιχείου, στο οποίο φαίνεται ότι έγιναν τα προβλεπόμενα εμβόλια.
4. Εκκαθαριστικό Εφορίας ή πρόσφατο απόκομμα απόδειξης πληρωμής λογαριασμού της Δ.Ε.Η., της Δ.Ε.Υ.Α.Κ.
(ή άλλο αποδεικτικό στοιχείο στο οποίο φαίνεται η διεύθυνση κατοικίας του μαθητή).
5. Ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή (Α.Δ.Υ.Μ.)
(δίνεται έντυπο από το γραφείο του σχολείου)
• Το Α.Δ.Υ.Μ. συμπληρώνεται από παιδίατρο αφού πρώτα κάνει τις απαραίτητες εξετάσεις στο μαθητή και υπογράφεται.
• Το Α.Δ.Υ.Μ. έχει ισχύ τριών (3) ετών.
ΠΡΟΣΟΧΗ: ΟΙ ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΟΥΝΤΑΙ ΚΑΤΟΠΙΝ ΡΑΝΤΕΒΟΥ
ΤΗΛ.: 2531 0 28733 ή στο E-mail: mail@8dim-komot.rod.sch.gr