«Σχολικό πρωτάθλημα Σκακιού».

Ο Σκακιστικός Όμιλος Κομοτηνής σε συνεργασία με την  Οργανωτική Επιτροπή Σχολικών Αγώνων Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Περιφερειακής Ενότητας Ροδόπης και την Σχολική Επιτροπή της Α/θμιας Εκπαίδευσης του Δήμου Κομοτηνής διοργάνωσε και εφέτος το Σχολικό πρωτάθλημα Σκακιού για όλες τις τάξεις των δημοτικών σχολείων του Νομού Ροδόπης στις 10 Φεβρουαρίου 2019 στο 8ο Δ.Σ. Κομοτηνής.

Η συμμετοχή των μαθητών των σχολείων ήταν άκρως ικανοποιητική και η διοργάνωση στέφθηκε από επιτυχία.

Το σχολείο μας συμμετείχε με 17 μαθητές και είχαμε τη χαρά να πανηγυρίσουμε την κατάκτηση 2ης και 3ης θέσης και την πρόκριση στην επόμενη φάση του διαγωνισμού που θα γίνει την άνοιξη στην Ξάνθη. Οι μαθήτριες που προκρίθηκαν ήταν η Μπαμπαθανάση Κατερίνα της Γ τάξης  2η θέση (ασημένιο μετάλλιο) και η Κτενά Ολίβια της Α τάξης 3η θέση (χάλκινο μετάλλιο).

Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά του σχολείου μας και ιδιαίτερα στους γονείς τους.

Ο Διευθυντής του σχολείου

Ράντος Μιχάλης