Αυγ 29 2014

Εκδρομή στο Παλατιανό και στη Βάθη

Την Τρίτη 29 Μαΐου 2012 όλο το Σχολείο μας πραγματοποίησε προγραμματισμένη εκδρομή στο Παλατιανό και στη Βάθη Κιλκίς. Στο Παλατιανό έγινε ενημέρωση από το Δάσκαλο Αθανασιάδη Γιάννη για την αρχαιολογική σημασία της περιοχής καθώς και για την καταστροφή που θα προκληθεί στο περιβάλλον, από την επικείμενη δραστηριοποίηση μεταλλευτικής εταιρίας εξόρυξης χρυσού.
Στη συνέχεια μεταβήκαμε στη Βάθη, όπου μας ανέμεναν τα μέλη του Συλλόγου Φίλων Περιβάλλοντος Βάθης “Δρυς”. Τα μέλη του συλλόγου είχαν φροντίσει ώστε ο χώρο του Σχολείου να είναι περιποιημένος για να φιλοξενήσει το παιχνίδι των μαθητών και των μαθητριών, ενώ πρόσφεραν σε όλους δωρεαν φαγητό και αναψυκτικό.
Ευχαριστούμε τα μέλη του Συλλόγου για την καταπληκτική φιλοξενία και ευχόμαστε καλή επιτυχία στο έργο τους!