Η νέα μας βιβλιοθήκη

Πριν τις γιορτές των Χριστουγέννων μια ολοκαίνουρια βιβλιοθήκη βρήκε τη θέση που της ανήκει, αντικαθιστώντας τις δύο παλιές που φιλοξενούσαν τα βιβλία του σχολείου μας εδώ και χρόνια. Πανέμορφη και επιβλητική φτιαγμένη με ιδιαίτερο γούστο και με πολύ μεράκι προσελκύει πλέον τους μαθητές- αναγνώστες μας μικρούς και μεγάλους και άλλαξε κατά πολύ την όψη της αίθουσας.Με μεγάλη χαρά και προθυμία τα παιδιά των μεγάλων τάξεων βοήθησαν στην ταξινόμηση των βιβλίων παλαιών και καινούριων ανά κατηγορία και γέμισαν τα ράφια της, με αποτέλεσμα να ομορφύνει ακόμα περισσότερο. Ωστόσο η αίθουσα έχει ακόμα και άλλες ανάγκες όπως χρειάζεται τραπέζια και καθίσματα που θα βοηθήσουν το χώρο να λειτουργεί και ως αναγνωστήριο, παρόλ΄ αυτά ένα σημαντικό βήμα επιτεύχθηκε! Έπεται και συνέχεια!!!