Η βιβλιοθήκη μας απέκτησε νέα βιβλία

Με την έναρξη της νέας σχολικής χρονιάς ευχάριστα νέα μας περίμεναν! Η βιβλιοθήκη του σχολείου μας εμπλουτίστηκε με 202 νέους τίτλους βιβλίων ικανοποιώντας όλες τις αναγνωστικές προτιμήσεις, όπως βιβλία λογοτεχνικά, σύγχρονα και κλασικά, παραμύθια, βιβλία γνώσεων, μυθολογίας.  Τα βιβλία αυτά αποκτήθηκαν  μέσω του έργου «Δράση Εξοπλισμού των Δημοτικών  Σχολείων ενταγμένων στο Σύστημα  Δικτύου Σχολικών  Βιβλιοθηκών  Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης» και φορέα χρηματοδότησης το ΥΠΠΕΘ. .Το σχολείο μας ήδη διανύει τον δεύτερο χρόνο που συμμετέχει στο Δίκτυο Σχολικών Βιβλιοθηκών. Αφού, λοιπόν, καταγράφηκαν, ταξινομήθηκαν  και χωρίστηκαν σε κατηγορίες, είναι πλέον διαθέσιμα προς δανεισμό. Ήδη άρχισαν να δανείζονται στους μαθητές μας ,οι οποίοι εντυπωσιάστηκαν από τα λαμπερά εξώφυλλα , την ωραία εικονογράφηση και την πλούσια θεματολογία.

Καλές αναγνώσεις παιδιά!!!!

Όμορφα ταξίδια στον υπέροχο και συναρπαστικό κόσμο των βιβλίων!!!