ΚΑΤΑΝΟΜΗ ΜΑΘΗΤΩΝ ΤΗΣ ΣΤ΄ ΤΑΞΗΣ ΣΤΑ ΓΥΜΝΑΣΙΑ

Σύμφωνα με πρόσφατη Εγκύκλιο του Υπ. Παιδείας (με αρ. πρωτ. Φ1/153537/Δ2, 26-11-2021 ) που αφορά την κατανομή των μαθητών της ΣΤ΄ τάξης στο Γυμνάσιο , θα πρέπει :

Ο/Η κηδεμόνας κάθε μαθητή/τριας της ΣΤ΄ τάξης θα πρέπει μέχρι την Παρασκευή  10 Δεκεμβρίου να καταθέσει στο δημοτικό σχολείο που φοιτά το παιδί του

α) ΥΠΕΥΘΥΝΗ ΔΗΛΩΣΗ  μόνιμης κατοικίας (Οδός, Αριθμός. Τ.Κ, Περιοχή, Πόλη ή Χωριό )

β) Βεβαίωση Μόνιμης Κατοικίας , που προκύπτει και εκτυπώνεται αφού εισαχθούν     οι κωδικοί taxis στην ηλεκτρονική διεύθυνση :Βεβαίωση κατοικίας ειδικής χρήσης – Gov.gr (www.gov.gr)

γ) Αν υπάρχουν αδέλφια του μαθητή που φοιτούν στο Γυμνάσιο – Λύκειο , να αναφέρουν στο δημοτικό σχολείο σε ποιο Γυμνάσιο – Λύκειο  φοιτούν .