Λειτουργία του Σχολείου την Παρασκευή 25 Ιουνίου 2021

Αγαπητοί Γονείς- Κηδεμόνες,

Σας ενημερώνουμε ότι, σύμφωνα με την εγκύκλιο , Αριθ. Πρωτ. : Φ.7/68756/Δ1/11-06-2021 , η ημερομηνία λήξης των μαθημάτων του διδακτικού έτους 2020 – 2021 στα Νηπιαγωγεία και Δημοτικά Σχολεία της χώρας (δημόσια και ιδιωτικά), είναι η 25η Ιουνίου 2021, ημέρα Παρασκευή.

Σύμφωνα με το Π.Δ. 79/2017, τελευταία μέρα της σχολικής χρονιάς (ημερομηνία λήξης) δεν γίνεται διδασκαλία μαθημάτων.

Συνεπώς εκείνη τη μέρα  θα δοθούν στους μαθητές και στις μαθήτριες του Σχολείου μας  σε κλειστό φάκελο , οι έλεγχοι βαθμολογίας του Γ΄  τριμήνου (Γ΄ έως και Στ΄ τάξεις), οι Τίτλοι Προόδου (Α΄ έως και Ε΄ τάξεις) καθώς  και αντίγραφα των Τίτλων Σπουδών (για τη Στ΄  τάξη).

Οι μαθητές όλων των τάξεων θα προσέλθουν κανονικά στο σχολείο (8:00 –  8:15 ), και θα ανέβουν στις τάξεις τους όπου θα τους περιμένουν οι δάσκαλοί τους .

Οι γονείς παρακαλούνται να περιμένουν έξω από το χώρο του Σχολείου για να παραλάβουν τα παιδιά τους.

. Η αποχώρηση των μαθητών από το σχολείο θα γίνει ως εξής :

•  Οι τάξεις Α΄- Β΄- Γ΄ στις 8:45
  • Οι τάξεις  Δ΄- Ε΄ – ΣΤ΄  στις 9:00

Αν κάποιος γονέας αδυνατεί να έλθει στο σχολείο και επιθυμεί να παραδοθεί ο φάκελος σε άλλο πρόσωπο ή να του σταλεί ο τίτλος με e-mail θα πρέπει να μας ενημερώσει  τηλεφωνικά, με ηλεκτρονικό μήνυμα ή με υπεύθυνη δήλωση.

Ειδικά για τους μαθητές/τριες της Γ΄  τάξης στον φάκελο θα υπάρχει αντίγραφο του Α.Δ.Υ.Μ. το οποίο θα συμπληρώσετε στον παιδίατρό σας και θα το επιστρέψετε στο σχολείο μας , αμέσως μετά την έναρξη της νέας σχολικής χρονιάς.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ ΣΑΣ ΚΑΤΑ ΤΗ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΤΟΥ ΣΧΟΛΙΚΟΥ ΕΤΟΥΣ!

Ο διευθυντής και το διδακτικό προσωπικό του 8ου Δημοτικού σχολείου σας  εύχονται  «Καλό καλοκαίρι» και με υγεία τον Σεπτέμβρη να ξανανταμώσουμε.

Από τη Διεύθυνση του σχολείου