Αναστολή λειτουργίας Σχολικών Μονάδων και Οδηγίες για την Εξ Αποστάσεως Εκπαίδευση

Σύμφωνα με την εγκύκλιο του Υπουργείου Παιδείας και Θρησκευμάτων 29657ΓΔ4/12-3-2021 , οι σχολικές μονάδες Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης από την Τρίτη 16.03.2021 αναστέλλουν τη   λειτουργία  τους και  θα  παρέχουν σύγχρονη εξ Αποστάσεως Εκπαίδευση καλύπτοντας τη διδακτέα ύλη.

Ισχύει ότι και στην προηγούμενη διακοπή μαθημάτων (οδηγίες  εδώ ).  Η συμμετοχή είναι υποχρεωτική , η κάθε διδακτική ώρα θα έχει διάρκεια  30’ και θα πραγματοποιείται από τις 2.10 έως τις 5.20 μμ. για τα Δημοτικάσυμπεριλαμβανομένων μικρών διαλειμμάτων.

Το εβδομαδιαίο πρόγραμμα μαθημάτων είναι το ίδιο με αυτό του Νοεμβρίου (σας έχει σταλεί με email), μόνο στις τάξεις Β – Δ , υπάρχει μια αλλαγή στο μάθημα των Αγγλικών επειδή το διδάσκει καινούρια εκπαιδευτικός και θα σας σταλεί το link από τους δασκάλους που διδάσκουν στα συγκεκριμένα τμήματα .

Όσες οικογένειες είχαν δανειστεί τάμπλετ από την προηγούμενη φορά μπορούν, αν επιθυμούν, να τα ξαναδανειστούν από τις 11.00΄ως τις 13.00΄ αύριο από το σχολείο μας.

Με  εκτίμηση,

Ο Διευθυντής του σχολείου