Η ψηφιακή βιβλιοθήκη του σχολείου μας

Η εξ αποστάσεως διδασκαλία μπήκε δειλά δειλά στη ζωή των μαθητών και των εκπαιδευτικών τον καιρό της πανδημίας. Οι ψηφιακές τάξεις του σχολείου μας ετοιμάστηκαν από τους εκπαιδευτικούς του σχολείου, που κατέβαλαν αξιέπαινη προσπάθεια για να τις δημιουργήσουν, και πλέον έχουν αρχίσει να υποδέχονται τους μαθητές μας. Ανάμεσα σε αυτές δημιουργήθηκε και η ψηφιακή βιβλιοθήκη του σχολείου μας που περιλαμβάνει αφηγήσεις παραμυθιών, αναγνώσεις ψηφιακών βιβλίων και βιβλιοπαρουσιάσεις.

Σκοπός της είναι τα παιδιά να περνούν δημιουργικές ώρες ακόμα και μέσα στο σπίτι και να τους δοθεί η ευκαιρία να έρθουν σε επαφή με τον μαγικό κόσμο των βιβλίων  σε αυτή τη δύσκολη πραγματικότητα που βιώνουμε μικροί και μεγάλοι.

Γι’ αυτό, παιδιά, μην ξεχάσετε να κάνετε εγγραφή στην ψηφιακή βιβλιοθήκη του σχολείου μας!!!Σίγουρα θα είναι το καλύτερο μάθημα!!!!