Εορτασμός 28ης Οκτωβρίου 1940

Με μια πολύ όμορφη γιορτή στο σχολείο μας, τιμήσαμε και φέτος την επέτειο της 28ης Οκτωβρίου 1940.
Ο δάσκαλος της Ε΄τάξης κ. Μουτζούρης Μανώλης, μίλησε στα παιδιά και τους παρευρισκόμενους γονείς και κηδεμόνες , για τη σημασία της εθνικής επετείου, ενώ στη συνέχεια παρέδωσε τη …σκυτάλη στους νεαρούς μαθητές της Γ τάξης ,οι οποίοι με την καθοδήγηση των εκπ/κων τους κ. Παυλή και κ. Σαραντοπούλου ,παρουσίασαν το χρονικό των γεγονότων αλλά και της εθνικής αντίστασης του λαού μας  μέσα από ποιήματα και σκετς ,πλαισιωμένα  με μουσική και τραγούδια από το μουσικό του σχολείου μας κ. Τζωρτζάτο Ηλία. Τα  δρώμενα ήταν έμπνευση της κ. Ρεσβάνη της θεατρολόγου μας.
Έδωσαν σε όλους μας το μήνυμα, ότι η γενιά του σήμερα τιμάει και σέβεται πραγματικά τους προγόνους της.
Οι μαθητές συγκίνησαν όλους τους παρευρισκόμενους και απέσπασαν το θερμό χειροκρότημά τους!!!

Η κ. Διευθύντρια Βουτσή Αναστασία συνεχάρει όλους τους συντελεστές της γιορτής και ευχήθηκε σε  όλους

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ !!!