Χριστουγεννιάτικη εκδήλωση από το Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων

Με επιτυχία πραγματοποιήθηκε η Χριστουγεννιάτικη γιορτή του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων στην αίθουσα εκδηλώσεων του Σχολείου μας, την Κυριακή 16/12/2018. Σύσσωμοι οι γονείς ανταποκρίθηκαν στο κάλεσμα, όπου αρκετές κατασκευές χειροποίητες και ευφάνταστες, αγοράστηκαν στο παζάρι που είχε στηθεί.Η εκδήλωση πλαισιώθηκε με κάλαντα και χριστουγεννιάτικα τραγούδια καθώς το χριστουγεννιάτικο πνεύμα ήταν διάχυτο και η χαρά ήταν ζωγραφισμένη στα πρόσωπα όλων.Η ορχήστρα προσκαλούσε μικρούς και μεγάλους να χορέψουν,οι δε συμμετέχοντες γεύτηκαν τα παραδοσιακά γλυκά και ζεστάθηκαν με το ζεστό κρασί που προσφέρθηκε.

Το Σχολείο μας ευχαριστεί το Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων για τις όμορφες στιγμές που μας χαρίζει.

Χρόνια Πολλά σε όλους! και του Χρόνου!!!