Aγιασμός στο Σχολείο μας

Ξεκίνησε η νέα σχολική χρονιά με τον καθιερωμένο αγιασμό που τέλεσε ο ιερέας της ενορίας μας πατήρ Γεώργιος.
Η κα Διευθύντρια στη συνέχεια πήρε το λόγο και αφού αναφέρθηκε στην αείμνηστη συνάδελφο Τζένη, που έφυγε από κοντά μας αφήνοντας ένα δυσαναπλήρωτο κενό καθότι ήταν χαρισματική, ευγενική, καλοσυνάτη, χαμογελαστή, μια αληθινή παιδαγωγός, ωστόσο όπως ανέφερε χαρακτηριστικά μας άφησε παρακαταθήκη το παιδαγωγικό της έργο που προσέφερε επί μια δεκαετία και πλέον στο σχολείο μας.

Στη συνέχεια τόνισε τη χαρά του νέου ξεκινήματος και την ανάγκη να καταβάλει ο καθένας μας κάθε δυνατή προσπάθεια για να επιτευχθεί ο κοινός μας στόχος, που είναι η παροχή εκπαίδευσης αλλά και παιδείας στους μαθητές μας. Καλωσόρισε τα πρωτάκια, ενημέρωσε τους γονείς και κηδεμόνες για την λειτουργία του σχολείου και ευχήθηκε σε όλους μας,

ΚΑΛΗ ΚΑΙ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΚΗ ΣΧΟΛΙΚΗ ΧΡΟΝΙΑ ΜΕ ΥΓΕΙΑ!!!