Αγαπητοί γονείς & κηδεμόνες

Με το ξεκίνημα της νέας σχολικής χρονιάς σας ευχόμαστε υγεία , δύναμη και πρόοδο για τα παιδιά σας.

Στην παρούσα ανακοίνωση περιέχονται πληροφορίες που αφορούν στην καθημερινή λειτουργία του σχολείου.

ΠΡΟΣΕΛΕΥΣΗ – ΑΠΟΧΩΡΗΣΗ

Η ώρα προσέλευσης των μαθητών είναι 8:00 – 8:15 π. μ(κουδούνι έναρξης 8:15 π. μ)

Οι γονείς αφήνουν τους μαθητές στην είσοδο του σχολείου και αποχωρούν. Καθ’ όλη τη διάρκεια του σχολικού προγράμματος οι είσοδοι του σχολείου παραμένουν κλειστές.

Παρακαλούμε όλα τα παιδιά να έρχονται πριν την έναρξη του σχολικού προγράμματος, ώστε να συμμετέχουν στην πρωινή προσευχή και να μην διακόπτουν τη ροή του μαθήματος της τάξης τους.

Η ώρα αποχώρησης των μαθητών είναι 13:15μ. μ(κουδούνι λήξης)

Οι γονείς περιμένουν και παραλαμβάνουν τους μαθητές στις εξόδους του σχολείου.

ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ: Παρακαλούμε τους γονείς να οδηγούν αργά και προσεκτικά γύρω από τους δρόμους του σχολείου.