Παιχνιδομαζέματα!!!

paixnidiaΤο σχολείο μας συμμετέχει στο πρόγραμμα, εκπαιδευτι κής αξιοποίησης των απαξιωμένων παιχνιδιών,  με  τίτλο «Δώρο έλαβα ,δώρο …δίνω!» της Διεύθυνσης Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Μεσσηνίας , υποστηρίζοντας το δημιουργικό εθελοντισμό και για το σκοπό αυτό:

Α) Συγκεντρώνουμε τα παιχνίδια που δεν θέλουμε πια, ανεξαρτήτως αν έχουν ελλείψεις, φθορές ,απώλειες σπασίματα κ. τ. λ. καθώς το μόνο κριτήριο είναι , ότι πρόκειται για παιχνίδια που έχουν χρησιμοποιηθεί και δεν χρειάζονται πια.

Επειδή κάποια παιχνίδια,  μπορεί να είναι ιστορικής σημασίας και πολύ παλιά, προτείνεται να βάζετε επάνω μια ετικετούλα με το όνομα του δωρητή .

Β)Προκειμένου  να  δημιουργηθεί ένα επισκέψιμο « Μουσείο παιχνιδιών».

Γ)Καθώς και να προσφέρονται παιχνίδια όπου χρειάζονται!

Η συγκέντρωση των παιχνιδιών θα γίνεται στο χώρο του σχολείου μας

Καθημερινά 8:00 -13:00 π.μ μέχρι τις 17/2/ 2017

Από τη Δ/νση του σχολείου