Χριστουγεννιάτικες Κάρτες από την Κροατία

IMG_1383

Ανοίξαμε και τις χριστουγεννιάτικες κάρτες που μας έστειλε από την Κροατία το δημοτικό σχολείο: Osnovna škola Ivanska με τη δασκάλα τους Sunčica Đuričić-Kocijan. Διαβάσαμε τις ευχές τους και μας άρεσαν πολύ τα δεντράκια που είχαν φτιάξει στα εξώφυλλα της κάρτας.

Έχουμε λάβει ήδη κάρτες από τις χώρες: Ισπανία, Ιταλία, Ηνωμένο Βασίλειο, Τουρκία, Ρουμανία, Σλοβακία και Κροατία. Μόνο οι κάρτες της Πολωνίας δεν πρόλαβαν να φτάσουν στο σχολείο μας στην ώρα τους. Δεν μπορούσαμε να τις περιμένουμε περισσότερο, γιατί θέλουμε οι φίλοι μας να λάβουν τις κάρτες τους πριν από τα Χριστούγεννα. Έτσι, την Παρασκευή το πρωί ετοιμάσαμε και ταχυδρομήσαμε 8 πακετάκια με κάρτες από κάθε χώρα.

IMG_1409

Ευχαριστούμε πολύ τη διευθύντρια του σχολείου μας, κ. Αναστασία, η οποία μας έδωσε την ιδέα για τη συγκεκριμένη δράση και μας βοήθησε. Επίσης, μας έδωσε μια ωραία ιδέα σχετικά με το πως να αξιοποιήσουμε τις κάρτες. Θα σας την παρουσιάσουμε σύντομα. Ευχαριστούμε πολύ κ. Αναστασία.