Μα τι κάνουν όλες αυτές οι τσάντες στην τάξη μας;

Παρασκευή 4 Δεκεμβρίου, ώρα 14:30 το μεσημέρι. Οι περισσότεροι μαθητές έχουν ήδη σχολάσει. Το Β’2 είναι κάπως έτσι:PC040012 Παρατηρείτε κάτι παράξενο; ‘Ολοι οι μαθητές έχουν σχολάσει, αλλά οι τσάντες τους έχουν μείνει στο σχολείο!
Λέτε να τις ξέχασαν; Μα όχι βέβαια!
Τα πράγματα έχουν ως εξής: τη Δευτέρα οργανωθήκαμε και ετοιμάσαμε το πρόγραμμα της εβδομάδας μας. Έπειτα συμφωνήσαμε πως αν εργαστούμε όλη την εβδομάδα και πετύχουμε τον στόχο μας, τότε θα κλειδώσουμε τις τσάντες μας στο σχολείο και θα γυρίσουμε σπίτι χωρίς βιβλία, τετράδια, φωτοτυπίες! Όπως βλέπετε και μόνοι σας τον πετύχαμε τον στόχο μας! Καταφέραμε και κάναμε ακόμα και την επανάληψή μας στο σχολείο και έτσι τώρα μπορούμε να απολαύσουμε ένα ανέμελο Σαββατοκύριακο!
Συγχαρητήρια στους μαθητές του Β’2 που προσπάθησαν πολύ και πέτυχαν τον στόχο τους!

1 σχόλιο

• billy στο 16 Δεκεμβρίου, 2015 στις 6:06 μμ

Πολύ ωραία ιδέα !!! Σίγουρα θα συμφωνούσαν όλες οι τάξεις του σχολείου!!!!!!!!!!!!!!