Χριστουγεννιάτικες κάρτες από την Ιταλία!

Το δεύτερο πακετάκι έφτασε σήμερα από την Ιταλία! Μόλις μπήκε μέσα στην τάξη ο κ. Παντελής με τον φάκελο δεν καταφέραμε να κρύψουμε τον ενθουσιασμό μας! Ουρλιάξαμε από την χαρά μας!
Το πακετάκι αυτό έφτασε από το ICS “Salvo d’Acquisto”,  από το Muggio της Ιταλίας από τη δασκάλα Annamaria Brambilla.

PB300018

Οι μαθητές της δευτέρας τάξης είχαν ετοιμάσει αυτές τις υπέροχες κάρτες με αστεράκια για εμάς και τα υπόλοιπα 8 σχολεία του προγράμματος.

PB300019Μέσα στις κάρτες είχε γράψει ο κάθε μαθητής τις δικές του χριστουγεννιάτικες ευχές! Αυτή η κάρτα για παράδειγμα γράφει: “Vi auguriamo Buon Natale e un Felice Anno Nuovo!”,
που σημαίνει: “Σας ευχόμαστε Καλά Χριστούγεννα και ένα Ευτυχισμένο Νέο Έτος”.
PB300020Μας έκανε πολύ εντύπωση που κάποιοι από τους Ιταλούς μαθητές είχαν παρόμοια ονόματα με τα δικά μας, όπως: Σοφία, Μαρτίνα, Ανδρέα.PB300021

Το προηγούμενο πακετάκι το είχαμε λάβει πριν λίγες μέρες από τη Ρουμανία, θυμηθείτε το εδώ.
Περιμένουμε και τις υπόλοιπες κάρτες με αγωνία!