Χριστουγεννιάτικες κάρτες από τη Ρουμανία!

Σήμερα έφτασαν στο σχολείο μας χριστουγεννιάτικες κάρτες με ευχές από το σχολείο “Scoala Nr. 1 Mizil” της Ρουμανίας. Μας τις έστειλαν οι μαθητές του σχολείου με την βοήθεια της δασκάλας τους κ. Ionela Dobre. Χαρήκαμε πάρα πολύ που λάβαμε το πρώτο μας πακετάκι!

PB270003

Οι μαθητές της δευτέρας τάξης άνοιξαν με μεγάλη χαρά τις κάρτες και τις διάβασαν!PB270008

Οι κάρτες γράφουν: Crăciun Fericit  που σημαίνει: Καλά Χριστούγεννα!

Οι μαθητές τις έχουν διακοσμήσει με όμορφα στολισμένα Χριστουγεννιάτικα δεντράκια. Μας άρεσαν πολύ!
Thank you very much Ionela Dobre and students!
PB270009

Τώρα, περιμένουμε να έρθουν και οι υπόλοιπες κάρτες. Έχουμε ετοιμάσει και εμείς τις δικές μας κάρτες (αν δεν θυμάστε, δείτε εδώ) και όταν παραλάβουμε κάρτες και από τις 8 χώρες που συμμετέχουν στο πρόγραμμα (δείτε πληροφορίες για το πρόγραμμα εδώ), θα ετοιμάσουμε 9 πακετάκια με κάρτες από όλες τις χώρες!

Ένα πακετάκι θα το κρατήσουμε εμείς και τα υπόλοιπα 8 θα τα ταχυδρομήσουμε σε όλες τις χώρες που συμμετέχουν στο πρόγραμμα!
Ανυπομονούμε! Αν θέλετε να βλέπετε την εξέλιξη του προγράμματος μπορείτε εδώ!

1 σχόλιο

1. Πολύ ωραία ιδέα να ανταλλάξετε ευχές εν όψει των γιορτών με παιδιά από άλλες χώρες!!Μπράβο παιδιά!!