Απόγευμα στην Ανθοκομική Έκθεση

P5210515

Το απόγευμα της Πέμπτης το 8ο Δ.Σ. Καλαμάτας ήταν στην Ανθοκομική Έκθεση Καλαμάτας και ενημέρωσε τους επισκέπτες για την υδροπονία. Μας επισκέφτηκανς φίλοι και γονείς των μαθητών μας, αλλά και η σχολική σύμβουλος κ. Αγγελοπούλου. Μπορείτε να δείτε εδώ πως προετοιμαστήκαμε για όλα αυτά και εδώ την πρώτη μας προσπάθεια να ενημερώσουμε μαθητές δημοτικών σχολείων για την υδροπονία.

Αν δεν προλάβατε να έρθετε στην Ανθοκομική Έκθεση Καλαμάτας, μπορείτε να μάθετε κι εσείς για την Υδροπονία και την ιστορία της από τους μαθητές μας, στο παρακάτω βίντεο.

2 σχόλια

1. Θερμά συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά! Οι πληροφορίες τους για την υδροπονία ήταν σαφέστατες και η διάθεσή τους ακμαιότατη. Καλή συνέχεια!

• Δήμητρα Στ΄2 στο 25 Μαΐου, 2015 στις 2:51 μμ

Μου άρεσε πάρα πολύ που μοιράστηκα τις γνώσεις μου και με μεγαλύτερούς μου ,διότι εκτός από αυτά που είχα να τους πω και να τους ”μάθω”, μου έμαθαν κι αυτοί σαν μεγαλύτεροι πολλά ενδιαφέροντα πράγματα ,για την υδροπονία, τα οποία δεν ήξερα!!!!Πέρασα ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΑ!!!!!!!!!