Χαρίσαμε χαμόγελα, κερδίσαμε αγάπη!

P3250084

Το σχολείο μας και συγκεκριμένα η Ε΄1 τάξη διαδραμάτισε σημαντικό ρόλο αυτή τη χρονιά τόσο για την προβολή του έργου της UNICEF όσο και για την προώθηση των Δικαιωμάτων του Παιδιού.Μέσα από τις δράσεις που ανέλαβαν οι μαθητές της τάξης, πέτυχαν να ενημερώσουν για τα δικαιώματα που πρέπει όλα τα παιδιά του κόσμου να απολαμβάνουν ,αλλά ενίσχυσαν και με συγκεκριμένο χρηματικό ποσό το έργο της UNICEF. Γι΄ αυτό το λόγο το σχολείο μας ανακηρύσσεται από τη UNICEF “ΣΧΟΛΕΙΟ ΥΠΕΡΑΣΠΙΣΤΗΣ ΤΩΝ ΠΑΙΔΙΩΝ” για τη σχολική χρονιά 2014 – 2015.Συγκεκριμένα μας στάλθηκε μια ευχαριστήρια επιστολή για τη δράση αυτή, ένα βραβείο (που έχουμε κάθε λόγο να είμαστε περήφανοι γι΄ αυτό), καθώς επίσης και φωτογραφίες από το έργο της UNICEF που  δείχνουν πώς αξιοποιείται η δωρεά μας.

Ελπίζουμε αυτή η “συμμαχία” να συνεχιστεί και στο μέλλον, για να  μπορούμε να κάνουμε ευτυχισμένα ακόμα περισσότερα παιδιά!!

P3250085P3250086P3250087