Φυτεύουμε φράουλες – Ο κήπος μας

P3050038-300x169

Η άνοιξη μπήκε και ξεκινήσαμε τις δραστηριότητες για τον σχολικό μας κήπο φυτεύοντας φράουλες!
Με πολλά αγάπη οι μαθητές και οι μαθήτριες του Β’2 φύτεψαν φράουλες σε δύο υπέροχες φραουλιέρες!

Δείτε παρακάτω το βίντεο από την δράση μας:

Θέλουμε να ευχαριστήσουμε τη διεύθυνση του σχολείου για τις φραουλιέρες (γλάστρες) και το χώμα που μας αγόρασαν και τους Θεοφιλόπουλο Παναγιώτη & Γεωργία για τις φράουλες που μας χάρισαν!

2 σχόλια

1. Στέλνουμε το ΜΠΡΑΒΟ μας από το Β2 του 3ου Δημοτικού Σχολείου Σερρών και αισθανόμαστε ότι έχουμε ένα κοινό ενδιαφέρον καθώς κι εμεις φυτέψαμε φραουλιές φέτος σε γλάστρες στο μπαλκόνι της τάξης μας. Πώς σας φαίνετε η ιδέα να ανταλλάξουμε ρεπορτάζ για την πρόοδο των φυτών μας;

2. Ευχαριστούμε πολύ! Με μεγάλη μας χαρά να ανταλλάξουμε ρεπορτάζ για τις φράουλές μας! Εδώ μπορείτε να δείτε την προσπάθεια των παιδιών του Β2 από το 3ο Δ.Σ. Σερρών.