Παρακολούθηση θεατρικής παράστασης

142135

Την Τετάρτη, 4 Μαρτίου, οι μαθητές του 8ου Δημοτικού Σχ. Καλαμάτας, παρακολούθησαν το έργο <<Όνειρο καλοκαιρινής Νύχτας>> του Σαίξπηρ, που ανέβασε το ΔΗ.ΠΕ.ΘΕ Καλαμάτας.
Η παράσταση, συνδέοντας το στοιχείο του φανταστικού με εκείνο του κωμικού, από το υλικό των ονείρων και με σύγχρονη ματιά, έφερε τα παιδιά σε επαφή με τον Άγγλο δραματουργό, τους χάρισε γέλιο και τα μάγεψε με τις μεταμορφώσεις, τα ξωτικά , ένα γάιδαρο και τη βασίλισσα που ύφαιναν τον ιστό της υπέροχης και μαγικής αυτής ιστορίας!!!

7 σχόλια

Μετάβαση στη φόρμα σχολίων

• Γιάννης στο 4 Μαρτίου, 2015 στις 9:45 μμ

Πολύ ωραίο το θέατρο!

• Δήμητρα Στ΄2 στο 5 Μαρτίου, 2015 στις 3:26 μμ

Μου άρεσε πάρα πολύ το θέατρο και θα ήθελα να ξαναπάμε!!!!!!

• χρηστος στο 5 Μαρτίου, 2015 στις 5:44 μμ

Ηταν φοβερα στο θεατρο

1. Συμφωνώ και με τα προηγούμενα σχόλια το θέατρο ήταν τέλειο

• Σταυρουλα ΣΤ'2 στο 7 Μαρτίου, 2015 στις 5:52 μμ

Το θεατρο ηταν φανταστικο !!!!! Οι ρολοι ειχαν πολυ πλακα !!!! Μου αρεσε πολυ και θα ηθελα να ξαναπαω !!!!!!

2. Το θεατρο ηταν φανταστικο και ειχε πολυ πλακα…Πιστευω να αρεσε και στο υπολοιπο σχολειο.θα ηθελα να ξαναπαμε παρα πολυ

3. Πολύ ωραία η παράσταση θα ήθελα πολύ να ξαναπάμε!!!!!!!!!!Οι ρόλοι είχαν πολύ πλάκα!!!!!!!!!Πιστεύω να άρεσε και στο υπόλοιπο σχολείο!!!!!!!!