Study Visit στο HUMBOLDT UNIVERSITAT στο Βερολίνο

120

Καταχωρήθηκε στις 1 Δεκεμβρίου 2014 από τον/την ΧΟΝΔΡΟΥ ΔΗΜΗΤΡΑ

040

η  Βασιλική  Παππά –  καθηγήτρια  Αγγλικών  και  η  Δήμητρα  Χονδρού  – δασκάλα  του  Δ1 τμήματος-  παρακολούθησαν  το  study visit  που οργανώθηκε  από  την  ΚΑΝΕΠ-ΓΣΕΕ στο Humboldt Universitat του Βερολίνου  από  τις 16  έως  τις  19  Νοεμβρίου  2014, μαζί  με  άλλους  28  εκπαιδευτικούς  απ΄ όλη  την  Ελλάδα.

038

Οι  εκπαιδευτικοί  παρακολούθησαν  εισηγήσεις  από  καθηγητές  του Παν/ μιου για  την έννοια του  inclusion, επισκέφτηκαν  Ευρωπαϊκά  inclusive  σχολεία  στην περιοχή  του  Βερολίνου  και είχαν  την  ευκαιρία  να  ενημερωθούν για  το γερμανικό  εκπ/κό  σύστημα. Ήταν  μια  πολύ  εποικοδομητική  επίσκεψη.μαζί  με  άλλους  30  εκπαιδευτικούς  απ΄ όλη  την  Ελλάδα.

135

096