Τα ψηφιακά βιβλία της Ε΄

EΕδώ θα βρείτε χρήσιμο ψηφιακό υλικό για την Ε΄ Δημοτικού από το Ψηφιακό Σχολείο. Περιέχονται τα σχολικά βιβλία του μαθητή εμπλουτισμένα με διαδραστικό ψηφιακό υλικό (εμπλουτισμένα html), τα σχολικά βιβλία του μαθητή σε μορφή html (μη εμπλουτισμένα html), καθώς και όλο το διδακτικό πακέτο για κάθε μάθημα, που περιλαμβάνει το βιβλίο μαθητή,τετράδια εργασιών, βιβλίο εκπαιδευτικού, το Αναλυτικό Πρόγραμμα Σπουδών κ.α. σε μορφή pdf.

Πλοηγηθείτε στα φύλλα της «μαργαρίτας» για να βρείτε ό,τι ψηφιακό υλικό σχετίζεται με κάθε μάθημα
και κυρίως …
ανοίξτε το διαδραστικό σχολικό βιβλίο (εμπλουτισμένο html) και αναζητήστε στις σελίδες του τα εικονίδια για να δείτε προσομοιώσεις, διερευνήσεις, πειράματα, εικόνες, εκπαιδευτικά παιχνίδια, 3D χάρτες, ασκήσεις και άλλα.