Αποχαιρετισμός Διευθύντριας

Ήρθε η στιγμή να κλείσει για μένα ο κύκλος στο 8ο Πειραματικό Δ. Σ. Ηρακλείου, στο Σχολείο μας.

Ένας κύκλος σύντομος, μόλις τριών ετών, αλλά μοναδικός και φωτεινός με κάθε σημείο του να κουβαλάει τη δική του ιστορία και όλα μαζί τα σημεία να σχηματίζουν έναν ξεχωριστό αστερισμό γεμάτο εμπειρίες, ιστορίες, διδάγματα και συναισθήματα.

Ευχαριστώ μέσα από την καρδιά μου

όλους τους μαθητές και τις μαθήτριες του σχολείου μας για την αγάπη που τόσο ειλικρινά και απλόχερα μου έδωσαν,

τους/τις συναδέλφους μου που συμπορευτήκαμε, συνεργαστήκαμε, εμπιστευτήκαμε και δημιουργήσαμε παρέα ένα κλίμα στήριξης και αποδοχής που διευκόλυνε την παραγωγή νέων ιδεών και την ανάληψη δημιουργικών πρωτοβουλιών,

το προσωπικό του Σχολείου που συνεργαστήκαμε αλλάζοντας πολλά και δημιουργώντας νέα,

τα μέλη του ΕΠ.Ε.Σ. για την αγαστή συνεργασία όλο αυτό το διάστημα,

τα μέλη του Δ.Σ. του Συλλόγου Γονέων & Κηδεμόνων και όλους τους γονείς των μαθητών/τριών του Σχολείου μας, που μέσα από την ουσιαστική συνεργασία, παρά τις όποιες δύσκολες συγκυρίες έτυχαν, μπορέσαμε να οικοδομήσουμε ένα ασφαλές, χαρούμενο και οργανωμένο σχολικό περιβάλλον.

Εύχομαι από καρδιάς σε όλους και όλες μια καλή και δημιουργική χρονιά

και καλή αρχή στη νέα Διευθύντρια του Σχολείου κ. Περβολαράκη Χρυσάνθη!

Με αγάπη και εκτίμηση

Αρβανιτάκη Μαρία