ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΜΑΘΗΤΩΝ ΣΤΑ ΔΗΜΟΤΙΚΑ ΣΧΟΛΕΙΑ

Οι εγγραφές μαθητών στα δημοτικά σχολεία για το σχολικό έτος 2021-2022 θα πραγματοποιηθούν από 01 έως 20 Μαρτίου 2021.

Στην Ά Τάξη του Δημοτικού θα φοιτήσουν οι μαθητές που γεννήθηκαν από 01/01/2015 έως 31/12/2015.

Τα  απαιτούμενα  δικαιολογητικά για την εγγραφή  στην  Α΄ Τάξη  του δημοτικού  σχολείου  είναι  τα  εξής:

Α.  Πιστοποιητικό γέννησης  Δήμου ή  Κοινότητας. Σας  ενημερώνουμε  ότι  για  την εγγραφή των μαθητών  στα Δημοτικά  Σχολεία  της χώρας   δεν απαιτείται η προσκόμιση  του  Πιστοποιητικού  Γέννησης   από  τους γονείς  αλλά  αναζητείται  από  τις  σχολικές μονάδες  μέσω  του Πληροφοριακού συστήματος my  school  του  ΥΠΠΕΘ.

Β.  Επίδειξη  του  Βιβλιαρίου Υγείας του Παιδιού. ( Β.Υ.Π.),  ή προσκόμιση  άλλου στοιχείου, στο οποίο να φαίνεται  ότι έγιναν τα προβλεπόμενα εμβόλια.

Γ.  Το  Ατομικό  Δελτίο  Υγείας  Μαθητή  (Α.Δ.Υ.Μ. )

Δ.  Αποδεικτικό  στοιχείο  από το οποίο φαίνεται  η  διεύθυνση  κατοικίας  του μαθητή.

Ε. Βεβαίωση  Φοίτησης  Νηπιαγωγείου και Πιστοποιητικό Φοίτησης Νηπιαγωγείου για την εγγραφή στο Δημοτικό.

΄Ωρες  υποβολής  αιτήσεων: 10:00 – 11:00

ΑΠΟ  ΤΗΝ  Δ/ΝΣΗ  ΤΟΥ  ΣΧΟΛΕΙΟΥ