Μαΐ 14

Εγγραφές μαθητών/τριών στα Δημοτικά Σχολεία για το σχολικό έτος 2020-2021

Οι αιτήσεις εγγραφών στα δημοτικά σχολεία για το σχολικό έτος 2020-2021 θα πραγματοποιηθούν από 15 έως 29 Μαΐου 2020.

Οι εγγραφές θα γίνονται κατόπιν ραντεβού με τη Δ/νση του σχολείου (τηλ. 2310 774467/705952).

Για την εγγραφή των μαθητών/τριών οι γονείς/κηδεμόνες θα πρέπει να έχουν μαζί τους τα παρακάτω δικαιολογητικά:

α. Βιβλιάρο Υγείας του Παιδιού (Β.Υ.Π.) ή προσκόμιση άλλου στοιχείου, στο οποίο αποδεικνύεται ότι έγιναν τα προβλεπόμενα εμβόλια.

β. Αποδεικτικό στοιχείο από το οποίο διαπιστώνεται η διεύθυνση κατοικίας του/της μαθητή/τριας.

γ. Διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου (email) γονέα/κηδεμόνα.

Δεν απαιτείται η προσκόμιση του Πιστοποιητικού Γέννησης από τους γονείς/κηδεμόνες. Αυτό θα αναζητηθεί από την σχολικά μονάδα μέσω του Πληροφορικού Συστήματος myschool του ΥΠΑΙΘ.

Κατά την παρουσία τους στο σχολείο οι γονείς/κηδεμόνες θα πρέπει να φορούν μάσκα.

Ο Δ/ντής

Αδάμ Δημήτριος