Μουσικο-θεατρικό δρώμενο «Θεσσαλονίκη, μια πόλη με πολλά πρόσωπα» από τους μαθητές της ΣΤ΄ τάξης

Πραγματοποιήθηκε την Τρίτη 11 Ιουνίου το μουσικο-θεατρικό δρώμενο «Θεσσαλονίκη, μια πόλη με πολλά πρόσωπα» από τους μαθητές της ΣΤ΄ τάξης. Οι μαθητές έδωσαν δύο παραστάσεις, μία για τους γονείς και μία για συμμαθητές τους άλλων τάξεων.

[slideboom id=782206&w=425&h=370]

Στο τέλος της εκδήλωσης, η Διευθύντρια κα. Κενάνογλου Λεμονιά καθώς και η Πρόεδρος του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων,  κα. Κατερίνα Κουκούτση, ευχήθηκαν στους μαθητές της ΣΤ΄ τάξης καλή συνέχεια στο Γυμνάσιο. Μέσα σε ένα συναισθηματικά φορτισμένο περιβάλλον, μέλη του Συλλόγου Γονέων μοίρασαν αναμνηστικά στους μαθητές.

Υπεύθυνοι της εκδήλωσης ήταν οι εκπαιδευτικοί Ζηβανού Νατάσα (καθηγήτρια Θεατρικής Αγωγής), Μαργαρίτης Κωνσταντίνος (καθηγητής Μουσικής), Μεταλλίδου Ευδοξία και Αδάμ Δημήτριος (δάσκαλοι της ΣΤ΄ τάξης)

[slideboom id=782200&w=425&h=370]