«Ερωτήσεις που θα ήθελα να κάνω για το Γυμνάσιο … με τις απαντήσεις τους»

Σημαντικές οι αλλαγές που έχουν να αντιμετωπίσουν οι μαθητές που ολοκληρώνουν τη φοίτησή τους στο Δημοτικό και εισέρχονται στο Γυμνάσιο. Ένα νέο περιβάλλον στο οποίο πρέπει να προσαρμοστούν μετά από έξι χρόνια στο χώρο του Δημοτικού τους Σχολείου, διαφορετική λειτουργία, νέοι κανόνες, νέες παρέες. Ποικίλες παράλληλα και οι απορίες που διατυπώνουν οι μαθητές για το Γυμνάσιο. Στις απορίες αυτές προσπαθεί να δώσει απαντήσεις το έντυπο  «Ερωτήσεις που θα ήθελα να κάνω για το Γυμνάσιο … με τις απαντήσεις τους», που δημιουργήθηκε το 2010 από ομάδα Καρδιτσιωτών επιστημόνων και έχει εγκριθεί από το Παιδαγωγικό Ινστιτούτο.

YZyToOwztRTyRK4fFCdfJzl72eJkfbmt4t8yenImKBVvK0kTmF0xjctABnaLJIm9

Κλικ στην εικόνα.

2 σχόλια

1. Το πρόβλημά μου είναι τα λεωφορεία! Μένω στο Ίλιον. Μπορεί να περνάει και από εκεί; Μπορεί να γίνει κάτι;

2. Γεια σας!Υπάρχει και hip hop. Δηλαδή μπορεί κάποιος να κάνει εκει μοντέρνους .