Η Έκθεση Βιβλίου του σχολείου μας

Για δεύτερη συνεχόμενη χρονιά ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων του σχολείου μας διοργανώνει Έκθεση Βιβλίου. Ως ημέρα έναρξης της Έκθεσης επιλέχθηκε συμβολικά η 2 Απριλίου, Παγκόσμια Ημέρα Παιδικού Βιβλίου. Μαθητές/τριες και γονείς θα έχουν την ευκαιρία, για τέσσερις ημέρες, μέχρι την Παρασκευή 5 Απριλίου να ξεφυλλίσουν και να αγοράσουν βιβλία. Η Έκθεση Βιβλίου θα λειτουργεί καθημερινά από 8:00 έως 14:00. Την Τετάρτη 3 Απριλίου γονείς και μαθητές θα έχουν την ευκαιρία να επισκεφτούν την Έκθεση και το απόγευμα μεταξύ 18:30-20:30.

Την Τετάρτη 3 Απριλίου θα επισκεφτεί την Έκθεση Βιβλίου η συγγραφέας κ. Μηνιάδου Μαρία. Θα παρουσιάσει το βιβλίο της ¨Το φτερωτό βαγονάκι¨. Την Παρασκευή 5 Απριλίου άλλη μία συγγραφέας, η κ. Αγγελίδου Μαρία θα επισκεφτεί το σχολείο μας, για να παρουσιάσει βιβλία της και να συζητήσει με τους μαθητές/τριες.