Έρευνα από την Ε2΄

Οι μαθητές του τμήματος Ε2΄ με τη βοήθεια της δασκάλας τους Κας Σατσόγλου Ελισάβετ έκαναν μία έρευνα ρωτώντας τους συμμαθητές τους των τμημάτων Ε1΄, Ε2΄ και Ε3΄ σε ποια ιστορική εποχή θα ήθελαν να ζουν. Τα αποτελέσματα της έρευνας τοποθετήθηκαν σε πίνακα και στα πλαίσια του μαθήματος της Πληροφορικής οι μαθητές τα επεξεργάστηκαν με τη βοήθεια του προγράμματος Microsoft Excel. Από την επεξεργασία των δεδομένων του παραπάνω πίνακα προέκυψαν τα παρακάτω γραφήματα, που απεικονίζουν τις προτιμήσεις των μαθητών και σε ποσοστά.

Γαρούφα Αικατερίνη
(καθηγήτρια Πληροφορικής)

1 σχόλιο

1. Ένας ακόμη πρωτότυπος τρόπος για να θωρακίσουμε τα παιδιά μας με γνώση και να ικανοποιήσουμε τη “δίψα” τους για μάθηση ουσιαστικά και δημιουργικά. Καλή συνέχεια  στους μικρούς σας μαθητές & στους συναδέλφους!