Έρευνα από την Ε2΄

Οι μαθητές του τμήματος Ε2΄ με τη βοήθεια της δασκάλας τους Κας Σατσόγλου Ελισάβετ έκαναν μία έρευνα ρωτώντας τους συμμαθητές τους των τμημάτων Ε1΄, Ε2΄ και Ε3΄ σε ποια ιστορική εποχή θα ήθελαν να ζουν. Τα αποτελέσματα της έρευνας τοποθετήθηκαν σε πίνακα και στα πλαίσια του μαθήματος της Πληροφορικής οι μαθητές τα επεξεργάστηκαν με τη βοήθεια του προγράμματος Microsoft Excel. Από την επεξεργασία των δεδομένων του παραπάνω πίνακα προέκυψαν τα παρακάτω γραφήματα, που απεικονίζουν τις προτιμήσεις των μαθητών και σε ποσοστά.

Γαρούφα Αικατερίνη
(καθηγήτρια Πληροφορικής)

1 comment

1. Guten PROJEKT Tag!!!-Arvanitopoulou Anna

Ένας ακόμη πρωτότυπος τρόπος για να θωρακίσουμε τα παιδιά μας με γνώση και να ικανοποιήσουμε τη «δίψα» τους για μάθηση ουσιαστικά και δημιουργικά. Καλή συνέχεια  στους μικρούς σας μαθητές & στους συναδέλφους!