Μουσικοχορευτικές εκδηλώσεις/Έκθεση ζωγραφικής »Όνομα: Τέχνη, Επίθετο: Περιβάλλον¨.

Την Παρασκευή 8 Ιουνίου, πραγματοποιήθηκαν στην αυλή του σχολείου μας  μουσικοχορευτικές εκδηλώσεις καθώς και η έκθεση ζωγραφικής με τίτλο ”Όνομα: Τέχνη, Επίθετο: Περιβάλλον¨. Η εκδήλωση ξεκίνησε στις 7:00 μ.μ. και συγκέντρωσε μεγάλο αριθμών γονέων και παιδιών που την παρακολούθησαν. Μαθητές όλων των τάξεων έπαιξαν μουσική και χόρεψαν. Για την εκδήλωση συνεργάστηκαν οι συνάδελφοι Θανάσης Μηλιώκας (μουσικός) και οι γυμναστές του σχολείου Τσακοπιάκου Αθανασία και Αθανασιάδης Ευστάθιος.

[slideboom id=694097&w=425&h=370]

Η έκθεση ζωγραφικής περιελάμβανε έργα ζωγραφικής και χειροτεχνίας των μαθητών του σχολείου μας. Το ¨στήσιμο¨ της έκθεσης είχε ξεκινήσει αρκετές ημέρες πριν υπό την επίβλεψη της δασκάλας εικαστικών του σχολείου κα. Αθηνάς-Νανάς Παμπουκίδου.

[slideboom id=694093&w=425&h=370]