4ο Μαθητικό Συνέδριο Πληροφορικής: Οι Ντελάληδες του 8ου

Τις συνεντεύξεις τις παίρνουμε με ένα δημοσιογραφικό κασετοφωνάκι που έχουμε και μετά τις απομαγνητοφωνούμε. Επειδή όμως καμιά φορά η τεχνολογία μας…  προδίδει χρησιμοποιούμε και ¨παραδοσιακούς τρόπους¨ για τις συνεντεύξεις ή και το email.

Στην ενότητα ¨Δημιουργίες μαθητών¨ παρουσιάζουμε διάφορα πράγματα που δημιουργούν συμμαθητές μας άλλων τάξεων. Μας αρέσουν ιδιαίτερα οι ζωγραφιές των μικρών τάξεων.

Στην ενότητα ¨Οι μαθητές ρωτούν… η Διευθύντρια και ο Σύλλογος Γονέων απαντούν¨ απευθύνουμε ερωτήματα σχετικά με το σχολείο και παίρνουμε απαντήσεις από τη κ. Διευθύντρια και το Σύλλογο Γονέων.

Στην ενότητα ¨Οι φίλοι μας από την Αγκαιριά Πάρου¨ μπορείτε να δείτε την αλληλογραφία μεταξύ της Ε1΄ και της Δ΄ τάξης του Δημοτικού Σχολείου Αγκαιριάς της Πάρου. Η αλληλογραφία αυτή ξεκίνησε με αφορμή μια ενότητα στο μάθημα της Γλώσσας. Μάλιστα την επόμενη εβδομάδα θα υπάρξει και επικοινωνία μέσω chat  μεταξύ της Ε1΄ και των μαθητών από την Πάρο.