↑ Επιστροφή σε Εκδηλώσεις

Περιβαλλοντική εκπαίδευση

Κερκίνη – πανοραμική άποψη.

Ήμερα βουβάλια δίπλα στο Στρυμόνα.
Μια διαδρομή – περιήγηση στη Βόρεια Ελλάδα, ξεκινώντας από τα δυτικά με το χιονισμένο τοπίο στο Πισοδέρι και καταλήγοντας στην ανοιξιάτικη φύση του Στρυμόνα και της Κερκίνης. Η επαφή των παιδιών με τη φύση και η γνωριμία με τις ομορφιές της, μάγεψαν τα παιδιά. Έτσι οι μαθητές της έκτης τάξης ολοκλήρωσαν έναν κύκλο περιβαλλοντικής εκπαίδευσης στη σχολική χρονιά 1999-2000.

Οι μαθητές ξεκουράζονται στις όχθες του ποταμού.

Τα παιδιά με φόντο τη λίμνη.