Μάιος 2021
    « Απρ   Ιούν »

1. 23/06/1894: Ιδρύεται στο Παρίσι από τον βαρόνο Πιερ Ντε Κουμπερτέν, η Διεθνής Ολυμπιακή Επιτροπή. Πρώτος της πρόεδρος, ο έλληνας Δημήτρης Βικέλας.

Ανακοίνωση για αυτοδιαγνωστικό έλεγχο (self-test)

Αγαπητοί γονείς.

Χριστός Ανέστη!

Χρόνια πολλά, με υγεία στις οικογένειές μας. Με το καλό την Δευτέρα να βρεθούμε στο Σχολείο.

Όπως θα έχετε ενημερωθεί ο διαγνωστικός έλεγχος νόσησης από τον κορωνοϊό COVID-19, μέσω δωρεάν αυτοδιαγνωστικής δοκιμασίας ελέγχου είναι υποχρεωτικός για τους/τις μαθητές/τριες, τους/τις εκπαιδευτικούς, τα μέλη Ειδικού Εκπαιδευτικού Προσωπικού (ΕΕΠ) και του Ειδικού Βοηθητικού Προσωπικού (ΕΒΠ), το διοικητικό και λοιπό προσωπικό των ως άνω σχολικών μονάδων, καθώς και για τους/τις εκπαιδευτικούς και τα μέλη ΕΕΠ – ΕΒΠ, το διοικητικό και λοιπό προσωπικό των σχολικών μονάδων Ειδικής Αγωγής, και, για την τρέχουσα εβδομάδα, διενεργείται δύο (2) φορές, προ Δευτέρας και Πέμπτης και πριν από την έναρξη των μαθημάτων.

Υπενθυμίζουμε ότι παράλληλα ισχύουν όλα τα προηγούμενα μέτρα κατά της διασποράς του κορονοϊού και η υποχρεωτική χρήση μάσκας σε όλους τους εσωτερικούς και εξωτερικούς χώρους του σχολείου από όλα τα μέλη της σχολικής κοινότητας.

Λεπτομερέστερη ενημέρωση για την διαδικασία μπορείτε να έχετε από τους υπερσυνδέσμους κάτω και από την ηλεκτρονική πλατφόρμα self-testing.gov.gr. [Σημ. Μέχρι το μεσημέρι της Κυριακής το αργότερο (9.5.21) η συγκεκριμένη πλατφόρμα δε θα λειτουργεί λόγω αναβάθμισης]

Ο Σύλλογος Διδασκόντων του 88ου Δημοτικού Σχολείου Αθηνών

Ενημέρωση για την εφαρμογή του υποχρεωτικού μέτρου του διαγνωστικού ελέγχου νόσησης

KYA ΦΕΚ Β 1825_ΣΕΛΦ ΤΕΣΤ