Μάρτιος 2020
    « Φεβ   Απρ »

1. 30/05/1941: Δύο 19χρονοι φοιτητές, ο Μανώλης Γλέζος και ο Απόστολος Σάντας, με μία παράτολμη ενέργειά τους, κατεβάζουν από την Ακρόπολη τη γερμανική σημαία και αναρτούν την ελληνική.

Παραμύθια στα Αγγλικά και στα Γερμανικά

Ανακαλύψτε γνωστά και κλασικά παραμύθια στα Αγγλικά και Γερμανικά. Τα video έχουν και υπότιτλους για να διευκολυνθεί η κατανόησή τους. Ένας ευχάριστος τρόπος Listening για τους μαθητές Ε΄και Στ΄τάξης από τις δασκάλες των Αγγλικών και των Γερμανικών.

The Fable Cottage: Bilingual stories for language learners

Κλικ στην εικόνα!!!