Μάρτιος 2020
    « Φεβ   Απρ »

1. 30/05/1941: Δύο 19χρονοι φοιτητές, ο Μανώλης Γλέζος και ο Απόστολος Σάντας, με μία παράτολμη ενέργειά τους, κατεβάζουν από την Ακρόπολη τη γερμανική σημαία και αναρτούν την ελληνική.

Μένουμε σπίτι και δημιουργούμε!

Πρόκειται για μια πρωτοβουλία του Συλλόγου Γονέων σε συνεργασία με δασκάλους του σχολείου. Τα παιδιά δημιουργούν από το σπίτι. Έντεκα παιδιά ανταποκρίθηκαν την πρώτη εβδομάδα. Ελπίζουμε σε περισσότερες συμμετοχές προσεχώς. Επιλέξαμε η πρώτη απόπειρα να μην έχει θεματολογία.